Haber

KADEM Üyeleri İsrail’i Destekleyen Kahve Zincirini Boykot Etti

Kahramanmaraş’ta İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarına tepki gösteren Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) üyelerinden oluşan grup, evde yaptıkları kahveyi bir kahve zincirinin şubesi önünde vatandaşlara ikram etti.

KADEM İl Temsilcisi Ayşe Taşkıran, gazetecilere yaptığı açıklamada, Filistin’in 7 Ekim’den bu yana dünyanın gözü önünde bombalandığını ve Filistinlilerin ciddi bir soykırıma tabi tutulduğunu söyledi.

İsrail’e destek veren markaları boykot etmek için toplandıklarını belirten Taşkıran, “Biz onların kahvelerine mahkum olmuyoruz. Onlardan aldığımız kahvelerin her birinin değerinin ne kadar olduğunu televizyonlarda ve sosyal medyada görüyoruz. Bilinçli olarak bilmiyoruz. Bunların olmasını istiyoruz. Bireysel boykot yapıyoruz ama toplumsal farkındalığı da artırıyoruz.” “Bu amaçla evde yaptığımız kahveyi buradaki kafenin önünde vatandaşlarımıza ikram ediyoruz.” söz konusu.

“Yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen 6 Şubat depreminin merkez üssünün Kahramanmaraş ve çevre illeri olduğunu, büyük yıkımların yaşandığını hatırlatan Taşkıran, şöyle konuştu:

“Binlerce canımızı kaybettik. Belki savaş değildi ama büyük bir felaket yaşadık ve bunun ne anlama geldiğini çok iyi biliyoruz. Sevdiklerimizi kaybetmenin, evlerimizin üzerimize yıkılmasının ne demek olduğunu çok iyi anlıyoruz. O yüzden Filistin’deki her yıkım, her bomba, her can kaybı bizi gerçekten derinden etkiliyor. Onların acısını çok iyi anlıyoruz ve onlar da her gün yaşıyorlar. 6 Şubat’ta yaşadık ve hala çekiyoruz. Ama Filistin’deki kardeşlerimiz bunu her gün yaşadıkları için onların acısı “Her gün taze. Elimizden geldiğince, elimizden geldiğince destek olmak istiyoruz.”

susehrihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu