Haber

Microsoft: Yeni Bethesda Oyunları Xbox’a Özel Olacak

Microsoftdan yapılan son açıklamaya göre Starfield ve Redfall gibi yeni Bethesda oyunları Xbox’a özel olarak çıkacak.

FTC’nin geçtiğimiz haftalarda Activision-Blizzard’ın satın alınmasını engellemek için Microsoft’a dava açmasının ardından Microsoft’tan bir açıklama geldi. Microsoft’un gönderdiği yanıt, şirketin bir önceki büyük satın alımı olan Bethesda ile ilgili bilgileri de içeriyor. Yapılan açıklamaya göre Bethesda’dan üç yeni oyun Xbox ve PC platformuna özel olacak. Bunu takiben, gelecekteki tüm Bethesda oyunları Xbox’a özel kalabilir.

FTC, Activison Blizzard’ın ZeniMax ve yan kuruluşu Bethesda’yı yaklaşık 7 milyar dolara satın almasının ardından Microsoft’un verdiği sözleri tutmadığını iddia etti. Kurul, Microsoft’un satın alma işleminden önce Bethesda oyunlarını diğer platformlara çıkaracağını açıkladığını ancak satın alma işlemi tamamlandıktan sonra vazgeçtiğini iddia etti. Bu nedenle Activision Blizzard, satın alma sözleşmesini bloke etmek için Aralık ayı başında Microsoft’a dava açtığını duyurmuştu.

Xbox, 2023 İçin Büyük Planlarını Açıkladı

Microsoft’un bu davanın ardından FTC’ye gönderdiği açıklama birkaç gün önce kamuoyuyla paylaşılmıştı. İşte açıklamanın ilgili bölümü:

“Şikayette Microsoft’un yakın zamanda ZeniMax satın almasına (2020’de satın alınan birkaç oyun stüdyosu) atıfta bulunulmasının mevcut [Activision Blizzard] satın alımıyla hiçbir ilgisi yok. Xbox, tek başına ve küçük gruplar halinde oynanmak üzere tasarlanmış, geleceğe hazır bir oyundur. üç [Bethesda] oyunu Xbox ve PC’ye özel olacak.”

Herkese açık olarak paylaşılan belgede söz konusu oyunların isimleri gizleniyor. Ancak bu üç oyuna sahip çıkmak hiç de zor değil. Bethesda, şu anda yapım aşamasında olan Starfield ve Redfall’un sadece Xbox ve PC platformuna geleceğini onayladı. Üçüncü oyun The Elder Scrolls VI olacak gibi görünüyor.

Kaynak: SaveButton / Gamegar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu